Lar Doce Lar Dona Menininha Villa
| Wi-Fi | Gratis parkering | Privat strand Strand |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Lar Doce Lar Dona Menininha Villa Rio das Ostras kan du besöka Remansos strand, som ligger cirka 25 minuters promenad bort. Den här villan har plats för upp till 4 gäster och inbjuder dem alla att koppla av på en uteplats.
Den här villan med 1 badrum ligger i strandområdet och inom 3 km från Yacht Club of Rio das Ostras city. Om du känner för att besöka omgivningarna, kolla in Praça da Baleia som ligger cirka 30 minuters gångavstånd från boendet.
Badrumsfaciliteterna i Lar Doce Lar Dona Menininha Villa inkluderar också en separat toalett och en dusch. Badlakan och handdukar finns också bland badrumsfaciliteterna.
Denna villa erbjuder ett kök med te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap för gästernas användning. Gästerna kan prova sydamerikanska rätter på restaurangen Creperfeito, som ligger mindre än 600 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Dignus Est4 km
- Culture House Dr. Bento Costa Jr3,1 km
- Costa Azul1,9 km
- Of the beach Turtles4,9 km
- CEI4,5 km
- Coca Cola Lagoon500 m
- Senac4,1 km
- Archaeological Museum of Sambaqui Tarioba3,1 km
- Praia do Bosque4,1 km
- Tartarugas Beach4,2 km
- Flygplatser
- Macae Flygplats31 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Inga husdjur
- Privat strand
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
På rummet
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Lar Doce Lar Dona Menininha Villa?
Ja, Lar Doce Lar Dona Menininha Villa tillhandahåller WiFi i hela boendet. - ❓
Finns det ett kök på Lar Doce Lar Dona Menininha Villa?
Ett kök finns på Lar Doce Lar Dona Menininha Villa. - ❓
Tillåter Lar Doce Lar Dona Menininha Villa husdjur?
Lar Doce Lar Dona Menininha Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i den här villan?
I den här villan kan du utforska Rio das Ostrass viktigaste landmärken, inklusive Costa Azuls strand (1 km), Praça da Baleia (2 km) och Praia Centro-stranden, som finns inom 10 minuters bilresa.